فراخوان نمایشگاه گروهی با عنوان «شهر، زنان و حق شهروندی» در گالری الهه | مهلت ارسال آثار: ۱۰ الی ۱۷ اسفند

شهرها در دنیای امروز محل سکونتِ اجتماعی از زنان، مردان و کودکان، در سنین، قوای جسمانی و ذهنی و جایگاه اجتماعی متفاوت و مختلف هستند. گروهی از آدمیان، که گرد هم آمده‌اند تا فضایی متناسب با نیازها و علایق انسانی‌شان پدید آورند و به صرفِ شهروند بودن، بر این باورند که نیازها و علایق همه آنها از اهمیت یکسان برخوردار است. در این فضا که در نتیجه همنشینی تاریخی سه بعد فیزیکی، ذهنی و اجتماعی خاص به وجود آمده است؛ مناسبات اجتماعی، تاثیرگذاری و تاثیرپذیری همزمان دارد.زنان با ویژگی های بیولوژیکی، مسئولیت ها و چشم اندازهای متفاوتی از مردان، به گونه‌ای متفاوت از آنها با فضا ارتباط می‌گیرند و از طریق حضور و دستکاری در  فضای زیستشان به رمزگذاری و رمزگشایی در آن می پردازند. در این میان با نگاهی گذرا به شهرهای بزرگ و کوچک به راحتی در می یابیم که در طول تاریخ با وجود تغییرات گسترده اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه، بیش از اینکه تغییر بر زندگی زنان حاکم باشد، ثبات حاکم بوده است. زیرا پدرسالاری که در طول تاریخ بر زندگی جامعه و از جمله زنان سیطره داشته است دارای بنیان‌های نظری ثابتی است که مانع تغییرات عمده محتوایی می‌شود و تنها در برخی عرصه ها در سطح نمود می یابد. پس برای مواجهه و مصون ماندن از آسیب ها و آزارهای بالقوه جنسیتی که نتیجه ی آن نگاه مرد سالار است، زنان بسته به سبک و شرایط زندگی ناگزیر از یافتن استراتژی های متنوعی هستند. به هر روی باید زن بود تا ترس  و درد نهفته در عبور از پل های هوایی، کوچه های بلند، کوچه ها و خیابان های تاریک و محیط های عمومی را تا عمق استخوان تجربه کرده  باشید تا باور کنید که همه شهروندان در بهره‌مندی از حقوق شهروندی برابرند. ما با ابزار هنر که عمیق و اثر بخش است می کوشیم به این رنج نابرابری پایان دهیم یا دست کم با بهبود کمینه وضعیت، قدری از زخم مان را التیام بخشیم.

***

نمايشگاه “شهر، زنان و حق شهروندي ” دومین نمایشگاه از سه گانه شهروندان و حق شهروندی است که بمنظور توجه بخشيدن به مديريت شهري براي بنا ساختن شهر انساني طراحي شده است تا من، شما و آنها از اين امكان بياني براي طرح مسئله و مطالبه‌ی ساختن شهري انساني سود برده، اندكي به كيفيت زندگي‌مان با امكان مشاركت ساير شهروندان در بهره مندي از حقوق شان، افزوده شود. 

آثار مورد پذیرش
– سبک و تکنیک آثار آزاد است .
– محدودیتی در تعداد آثار پذیرفته شده از هر هنرمند وجود ندارد.

شرایط پذیرش آثار و برگزاری نمایشگاه
در مرحله اول، هنرمندان می بایست تصویر با کیفیت مطلوب از اثر مورد نظر را با مشخصات زیر برای بررسی ارسال نمایند: 
فرمت فایل، JPEG رزولوشن ۹۶DPI + اندازه ضلع بزرگتر ۱۵۰۰ پیکسل.
در مرحله اول، آثار بر اساس همخوانی با موضوع و ارزش بصری ، مورد ارزیابی قرار میگیرند. 
در مرحله دوم، داوری از روی اصل آثار انجام میشود.

تقویم فراخوان
هنرمندان محترم از 10 تا 17 اسفند 98 فرصت دارند آثار خودشان را جهت مرحله اول داوری به آدرس ایمیل های elahe@elahe.net و  aninifirst@gmail.com  ارسال کنند. (همراه با ذکر شماره تماس هنرمند)
– در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 09121830862 آناهیتا عناصری تماس بگیرید.
– نمایشگاه در هفته پایانی خرداد 99 در نگارخانه الهه برگزار میشود.

موارد مهم
– کلیه آثار راه یافته به گالری ، در فهرست فروش قرار می گیرند.
– ارسال کننده اثر از طرف نگارخانه به عنوان خالق اثر شناخته میشود.
– آثاری که پس از تاریخ اعلام شده به دبیرخانه برسند امکان حضور در نمایشگاه را ندارند.